SINGLE POST

ZVEZDA BOLJA U GRADSKOM DERBIJU

Rukometašice Crvene zvezde nadigrale su ekipu Beograda u gradskom derbiju u okviru 19. kola ARКUS lige za žene i ostvarile drugi uzastopni trijumf, prvi na svom parketu – 32:29 (20:14).

Bilo je potrebno vreme, a zatim je ekipa Vesne Bojković nakon Vrbasa savladala i Beograd i više nije na začelju tabele.

Do sredine prvog poluvreme smo gledali rezultatsku klackalicu, igru gol za gol, a zatim je naš tim uspeo da sa dve serije preuzme kontrolu nad utakmicom. U samom finišu novom serijom crveno-bele dolaze do rezultata 20:12, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena ekipa Beograda smanjila rezultat na 20:14.

Veliki pad u igri Zvezde je usledio u nastavku. Beograd je u prvih pet minuta prepolovio zaostatak, a zatim serijom od četiri vezana gola došao i do izjednačenja u 46. minutu – 24:24. Nova rezultatska klackalica je potrajala do 55. minuta kada su crveno-bele sa četiri uzastopna gola došle do druge pobede u nizu – 32:29, a naša Isidora Bogunović proglašena je za igračicu utakmice.

U narednom kolu Zvezda putuje u Niš na duel sa Naisom.